Kitap yorumuma geçmeden evvel geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezi ziyaretimde denk geldiğim sergiden bahsetmek istiyorum.. Serginin konusu Nerelerde kitap okunmaz? Evet başlık bu fakat fotoğraflar tam da kitap okumuyoruz’un altını çiziyor..
Düşün Taşın Derneği adı altında Türkiye’de kitap okuma oranını arttırmak adına 13 Haziran Pazar günü Ali Sami Yen stadyumunda 20.000 kişi aynı anda kitap okuyacak ve bir rekora imza atılacak.. Bu saygı duyulması gereken muhteşem bir uğraş..Derneğin amacı okuyan insan sayısını arttırmak ve sırf bu amaç için 70 haftadır etkinlikler düzenliyorlar ne yazık ki ben bundan yeni haberdar olabildim..
Sizlerde bu büyük günün bir parçası olmak ve kocaman bir grupla aynı anda kitap okumak istiyorsanız 13 haziran’da Ali Sami Yen’de yerinizi alın..detaylı bilgi için buraya göz atmanız yeterli..
Şimdi Med Cezir’e geçebiliriz..Kitap Elif Şafak’ın gazete ve dergilerden toplanan yazılarından oluşuyor..Hiç sıkıcı gelmesin aksine çok güncel çok bizden konulara değiniyor aslında altını çizdiğim burada da yazmak istediğim çok kesitler var kitapta ama uzun yazmayı sevmediğimden, okurken ben bile sıkıldığımdan sizi de yormak istemiyorum, fikrimi sorarsanız korkmadan alın okuyun derim=)

2 thoughts on “Elif şafak/ Med cezir ve bir hatırlatma

  1. Elif Şafak’ın kitaplarını da, Haber Türk gazetesine yazdığı haftasonu yazılarını da çok severim. Bu kitabı da hemen alacağım, hatırlatma için teşekkürler:)

  2. Ayşecim; yazılarını beğeniyorsan yazılarından harmanlanmış bu kitabı da beğeneceğinden eminim canım=)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website